Partnerzy

partnerstwo

Czarek Jarząbek, Zbigniew Jakubas, Eugene Golub, Maciej Raczkiewicz

Wspólna inwestycja firm Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A. oparta została na bogatym doświadczeniu obu partnerów, zdobytym podczas ich wieloletniej działalności w branży deweloperskiej i inwestycyjnej. Mennica Legacy Tower zaoferuje blisko 65 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, zlokalizowanej w 140-metrowej wieży oraz przyległym niższym budynku. Kompleks stanie się ikoną Warszawy i wyróżniającą się sylwetką w jej panoramie.
 
„Mennica Legacy Tower to inwestycja zbudowana na partnerstwie, tradycji i szacunku dla kolejnych pokoleń użytkowników. To projekt, który uosabiają stojący za nim ludzie: cenieni przedsiębiorcy, deweloperzy i architekci. Dzięki ich unikatowej wiedzy i pasji tworzenia Mennica Legacy Tower wzbudza emocje niczym rzadki numizmat, będąc jednocześnie wysokiej wartości inwestycją na lata.”
Eugene Golub
„Historia i tradycja stanowią kapitał tylko wtedy, gdy właściwie korzystamy z dobrodziejstw, jakie ze sobą niosą. Dla mnie oznacza to umiejętność budowania teraźniejszości i przyszłości w sposób otwarty na nowoczesność, ale na solidnych fundamentach doświadczeń poprzednich pokoleń. Pozostawić trwały i wartościowy ślad, pamiętając o tym skąd przychodzimy – to dla mnie kwintesencja dziedzictwa. Trudno bowiem w moim odczuciu wytyczać nowe szlaki bez świadomości naszych korzeni. To niezmiernie ważny element dążenia do celu, podobnie jak wiara we własne możliwości, ponadprzeciętne zaangażowanie i konsekwencja w działaniu.”
Zbigniew Jakubas

Eugene Golub

Założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Golub & Company

Wizjoner branży nieruchomości, którego działalność od ponad pół wieku inspiruje kolejne pokolenia inwestorów i deweloperów. Od 1960 roku Golub & Company z siedzibą w Chicago zrealizowała, posiadała lub zarządzała nieruchomościami biurowymi, mieszkaniowymi lub mieszanymi o łącznej powierzchni przekraczającej 4,5 miliona metrów kwadratowych i o wartości ponad 8 miliardów dolarów. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych jego firma jako pierwsze amerykańskie przedsiębiorstwo współtworzyła fundamenty nowoczesnego rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji. Uhonorowany w 2005 i 2013 roku nagrodą CEEQA oraz Eurobuild CEE za całokształt życiowych osiągnięć, Eugene Golub w dalszym ciągu wytycza nowe kierunki rozwoju spółki i jest bezpośrednio zaangażowany w jej kluczowe projekty.

Golub

Czarek Jarząbek

Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse

Założyciel i współwłaściciel Golub GetHouse. Posiada 12-letnie doświadczenie w obszarze nieruchomości, inwestycji oraz zarządzania, zdobyte w Golub & Company, McKinsey & Company oraz Roland Berger Strategy Consultants w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Jest zaangażowanym przedsiębiorcą i deweloperem kontynuującym wizję Eugene Goluba. Z pasją, determinacją i dbałością o każdy szczegół realizuje wysokiej jakości nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe, które zachowują wartość na lata. Posiada tytuł MBA z Kellogg School of Management w USA i jest absolwentem studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

legacy-jarzabek

Zbigniew Jakubas

Główny akcjonariusz Mennica Polska S.A.

Inwestor wielokrotnie wyróżniany za pasję i konsekwencję w kreowaniu nowych projektów biznesowych w wielu branżach. W ramach założonej w 1989 roku Grupy Kapitałowej MULTICO S.A. buduje i rozwija przedsiębiorstwa, cieszące się obecnie ugruntowaną pozycją na rynku krajowym, ale także z sukcesami promujące Polskę za granicą. Od 2005 roku zaangażowany jako główny udziałowiec w działalność spółki Mennica Polska – jedynego producenta monet obiegowych i sztabek złota inwestycyjnego w Polsce, wiodącego producenta monet kolekcjonerskich, lidera w zakresie wdrażania i rozwoju systemów karty miejskiej oraz inwestora na rynku nieruchomości.

Zbigniew Jakubas

Maciej Raczkiewicz

Partner, Prezes Epstein

Przewodniczący Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych

Właściciel firmy Nordman Capital LLC, posiadający 40-letnie doświadczenie w działalności deweloperskiej, inwestycyjnej oraz budowlanej w Stanach Zjednoczonych i Europie Środkowej. Był współwłaścicielem oraz prezesem firmy Epstein, założycielem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, w której przez 14 lat również pełnił funkcję Prezesa, a także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Jego pionierska działalność na rzecz otwarcia rynku polskiego dla inwestorów zagranicznych została uhonorowana przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

legacy-raczkiewicz

James Goettsch

Więcej niż piękno. Dziedzictwo architektury i funkcjonalność.

Przekraczając granice piękna, miejska przestrzeń staje się galerią, której niezwykłość definiują wyjątkowe dzieła.

Prezes Goettsch Partners, architekt budynku
Elegancka, ponadczasowa bryła budynku Mennica Legacy Tower została zaprojektowana przez międzynarodowy zespół architektów Goettsch Partners z Chicago. Pracownia ma ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu budynków w Ameryce, Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W jej portfolio znajdują się wieżowce, biurowce, hotele, budynki wielofunkcyjne, gmachy akademickie, budynki użyteczności publicznej oraz projekty urbanistyczne. Niezależnie od ich funkcji, piękno tworzonych przez Goettsch Partners projektów idzie w parze z ich funkcjonalnością i efektywnością, za każdym razem stawiając w centrum uwagi przyszłych użytkowników. Subtelne zaokrąglenia oraz podział fasady nadadzą budynkowi Mennica Legacy Tower lekkości i dynamiki. Przeszklone lobby zatrze granicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoli na stworzenie atrakcyjnej, publicznej przestrzeni pomiędzy obiema częściami kompleksu. Ruchowi pieszemu sprzyjać będą też arkady budynków wraz z ulokowanymi na parterach kawiarniami i restauracjami.

James Goettsch