info@mltcompany.pl

ul. Prosta 18 i ul. Prosta 20, 00-850 Warszawa

Logo
a
M

info@mltcompany.pl

ul. Prosta 20, 00-001 Warszawa

Mennica Legacy Tower

to kompleks składający się z dwóch biurowców, 140 metrowej wieży oraz 43 metrowego Budynku Zachodniego, które dysponują łącznie 65 630 mkw. powierzchni najmu. W Wieży znajduje się 50 750 mkw., a w Budynku Zachodnim 14 880 mkw. Oba budynki oferują też 4 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Powierzchnia całkowita
103 000 m2
Powierzchnia biurowa
67 000 m2
Miejsca parkingowe
490
Windy
30 szt.

Elegancka i ponadczasowa architektura to jeden z kluczowych elementów, wyróżniających wieżowiec Mennica Legacy Tower, wspólną inwestycję Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A. Prawdziwym symbolem 140-metrowej wieży jest całkowicie przeszklone lobby o wysokości 12 metrów, w którym znalazła się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Prestiż tej przestrzeni podkreślają zastosowane naturalne materiały najwyższej jakości.

Lobby Mennica Legacy Tower wyłożone zostało włoskim marmurem Rossa Verona Dark, a posadzki indyjskim granitem Shivakashi. Na ścianach trzonu budynku, w portalach i holach windowych pojawiło się Travertino Romano, które znalazło swoją kontynuację również na piętrach zajmowanych przez najemców.

 

Kompleks Mennica Legacy Tower łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców.

Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstała zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Za jej realizację odpowiada Warbud S.A.

W ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich otaczających Mennica Legacy Tower powstał pasaż, w którym posadzono m.in. starannie wyselekcjonowane drzewa z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny). Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W ramach realizacji inwestycji przygotowano także zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

W obydwu budynkach znajdują się zielone tarasy zagospodarowane z myślą o pracownikach, którzy w zielonym otoczeniu mogą odnaleźć przestrzeń na miejsce do pracy jak również znajdą ciche i spokojne zielone miejsce, gdy odczuwają potrzebę odpoczynku i złapania oddechu.

Projekt kompleksu zwyciężył w kategorii na najlepszy ekologiczny projekt 2016 roku w konkursie Green Building Awards.

Mennica Legacy Tower otrzymała również najwyższe wyróżnienie w procesie certyfikacji rozwiązań proekologicznych, stając się pierwszym wieżowcem w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM 2013 New Construction na poziomie „Outstanding”.

Projekt autorstwa Goettsch Partners został także wyróżniony prestiżową nominacją w plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment (BRE).

W listopadzie 2022 roku oba budynki Mennica Legacy Tower zostały certyfikowane jako obiekty bez barier przez Fundację Integracja.

Jak powstawaliśmy

Galeria